ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11132175
*
nr 1113 2175
Spegel
höjd: 89 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2017
kl 19:15:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 19:55:58
1
250 kr
1/6 22:24:11
2
150 kr
1/6 22:24:11
1
200 kr (Budbetjänt)
1/6 22:25:33
2
250 kr
1/6 22:25:33
1
250 kr (Budbetjänt)
4/6 12:11:35
3
800 kr
4/6 12:12:30
1
700 kr
4/6 12:12:30
3
800 kr (Budbetjänt)
4/6 12:12:59
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1113 2175
Spegel
höjd: 89 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 19:55:58 | 1 | 250 kr |
1/6 22:24:11 | 2 | 150 kr |
1/6 22:24:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/6 22:25:33 | 2 | 250 kr |
1/6 22:25:33 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/6 12:11:35 | 3 | 800 kr |
4/6 12:12:30 | 1 | 700 kr |
4/6 12:12:30 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/6 12:12:59 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58